2% dane

Aj Vaše dane môžu skvalitniť vzdelávanie na Zemplíne.

Gymnázium Pavla Horova v Michalovciach je jednou z najstarších, najvýznamnejších, ale aj najdynamickejšie sa rozvíjajúcich škôl na Zemplíne, v Košickom samosprávnom kraji či na Slovensku. Škola s veľkou tradíciou, ktorá vychovala celý rad významných osobností, je v súčasnosti stredobodom záujmu širokej verejnosti. V Michalovciach i v širšom okolí patrí k tým školským zariadeniam, ktoré sú ťahúňmi progresu a kvalitatívneho napredovania. Takmer vždy v blízkej i vo vzdialenejšej minulosti sa škola vyznačovala tým, že v radoch jej pedagógov bolo nemálo výnimočných osobností a v radoch jej študentov bolo mnoho mimoriadnych talentov. Školu vždy charakterizovali aj pozoruhodné podujatia a aktivity, no najmä úspechy žiakov v rôznych súťažiach a olympiádach  na národnej i medzinárodnej úrovni.

Rodičovské združenie pri Gymnáziu Pavla Horova je  od začiatku tejto možnosti prijímateľom 2% dane. Združenie je aj v roku 2017 zapísané v zozname prijímateľov, ktorým sa môže poukázať podiel zaplatenej dane, čo znamená, že aj v roku 2017 nám môžete poukázať časť vašej dane.

Ako sme použili poskytnuté prostriedky v predchádzajúcom roku

V roku 2016 ste nám venovali spolu 6748,63 €. Použili sme ich na nákup informačno – komunikačných technológií, ktoré umožnili skvalitniť vyučovací proces. Tieto prostriedky sme využili na spopularizovanie a nákup informačných technológií, ktoré  rozvíjajú záujem o prírodovedné predmety a informatiku  na našej škole, ale sú aj prostriedkom pre zvyšovanie úrovne výuky v iných moduloch, ktoré naša škola ponúka.

Ako nám poukázať 2% svojej dane

• Skontrolujte, či nemáte nedoplatok na dani z minulosti a či výška 2% (3%) z vašej dane za rok 2016 nie je nižšia ako 3 €.
  • Vyplňte údaje o Rodičovskom združení pri GPH v Michalovciach  do príslušných oddielov v daňovom priznaní a sumu zodpovedajúcu:
    – 2% z dane, ak ste neboli dobrovoľníkom v roku 2016
    – 3% z dane, ak ste v roku 2016 odpracovali dobrovoľnícky minimálne 40 hodín a máte o tom potvrdenie, ktoré priložíte k daňovému priznaniu.
  • Ak nám chcete oznámiť, že ste nám zaslali svoje % z dane, zaškrtnite v tlačive príslušný súhlas so zaslaním Vašich údajov – novinka od roku 2016.
  • Do termínu na podanie daňového priznania zaplaťte daň za rok 2016 a podajte daňové priznanie príslušnému daňovému úradu.
  • Skontrolujte, či nemáte nedoplatok na dani z minulosti a či výška 2% (1%) z vašej dane za rok 2016 nie je nižšia ako 8 €.
  • Do príslušných oddielov v daňovom priznaní vyplňte údaje o Rodičovskom združení pri GPH v Michalovciach a sumu zodpovedajúcu 2% z dane, ak ste POSKYTLI finančný dar na verejnoprospešný účel (aj inej organizácii, nemusí byť iba RZ pri GPH ) v minimálnej výške 0,5% zaplatenej dane do lehoty na podanie daňového priznania, alebo 1% z dane, ak ste ho NEPOSKYTLI..
  • Požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň a o vystavenie Potvrdenia o zaplatení dane, v ktorej potvrdí výšku zaplatenej dane a potvrdí, že nemáte nedoplatok na dani za rok 2016.
  • Vypočítajte si 2% (3%) zo zaplatenej dane, vypočítaná suma nesmie byť nižšia ako 3 €.
  • Vyplňte Vyhlásenie o poukázaní sumy zodpovedajúcej:
    – 2% z dane, ak ste neboli dobrovoľníkom v roku 2016
    – 3% z dane, ak ste v roku 2016 odpracovali dobrovoľnícky minimálne 40 hodín a máte o tom potvrdenie, ktoré priložíte k vyhláseniu..
  • Pošlite/doručte vyplnené Vyhlásenie spolu s Potvrdením daňovému úradu v mieste trvalého bydliska do 2. mája 2017.

Údaje o Rodičovskom združení

Názov Rodičovské združenie pri GPH v Michalovciach