Naši žiaci opäť ukázali, že im záleží na prostredí okolo nás.
V predstihu Týždňa dobrovoľníctva sa žiaci Gymnázia Pavla Horova zapojili 14. mája do upratovania a čistenia odpadu v areáli nemocnice. S veľkou ochotou, energiou a zodpovednosťou priložili ruku k dielu a pomohli skrášliť prostredie, ktoré denne slúži pacientom, zdravotníkom aj návštevníkom.
Táto aktivita nebola len o zbieraní odpadu. Bola najmä o spolupatričnosti, úcte k verejnému priestoru a uvedomení si, že aj malé skutky môžu mať veľký význam. Sme hrdí na našich žiakov, ktorí ukázali, že dobrovoľníctvo má zmysel a že pomoc druhým im nie je ľahostajná. K tomu určite prispieva aj dobrá spolupráca nášho školského parlamentu, dobrovoľníckeho krúžku a dobrovoľníckeho centra Krajší deň Nemocnica Michalovce.
Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili a svojím prístupom prispeli k príjemnejšiemu a čistejšiemu prostrediu.
Mgr. Beáta Ryniková














