Dňa 15. mája 2026 sme mnohí vymenili školské lavice za deň plný inšpirácie, pohody a nových skúseností na Festivale duševného zdravia, ktorý sa konal v priestoroch Gymnázia Pavla Horova v rámci Župných dní KSK.
S veľkým záujmom sme sa zapojili do rôznych workshopov a aktivít, ktoré nám priniesli množstvo podnetov do každodenného života:
- Naučili sa techniky relaxácie a zvládania stresu.
- Objavovali, ako budovať zdravé vzťahy a lepšie komunikovať s okolím.
- Diskutovali o podpore medzi rovesníkmi a možnostiach poradenstva.
- Zamýšľali sa nad tým, ako sa pripraviť na život po strednej škole.
- A dokonca zistili, ako sa nevystresovať – aj vďaka netradičnej ježkoterapii.
Ďakujeme Kataríne Kohútovej a školském, u podpornému tímu všetkým odborníkom za príjemnú atmosféru, otvorenosť a cenné skúsenosti.
Veríme, že duševné zdravie je rovnako dôležité ako to fyzické – a práve takéto podujatia pomáhajú mladým ľuďom nájsť rovnováhu, podporu a sebavedomie.


