- MÁJ 2026
Návšteva Ústavného súdu v Košiciach a stretnutie s ústavným právnikom, doc. JUDr. M. Vernarským PhD.
Každoročne sa uskutočňuje táto odborná exkurzia pre vybraných žiakov 3.ročníka, ktorí si vyberajú budúce právnické povolanie.
Cieľ návštevy Ústavného súdu:
- získať poznatky o jeho fungovaní v demokratickom systéme
- dozvedieť sa o systéme bŕzd a protiváh v justícii
- zorientovať sa v ľudských a občianskych právach podľa Ústavy SR.


Ďakujeme za užitočne strávený čas a za diskusiu so študentami.
PhDr. Viola Želinská