Návšteva Ústavného súdu v Košiciach

Návšteva Ústavného súdu v Košiciach

  1. MÁJ 2026

Návšteva Ústavného súdu v Košiciach a stretnutie s ústavným právnikom, doc. JUDr. M. Vernarským PhD.

Každoročne sa uskutočňuje táto odborná exkurzia pre vybraných žiakov 3.ročníka, ktorí si vyberajú budúce právnické povolanie.

Cieľ návštevy Ústavného súdu:

  • získať poznatky o jeho fungovaní v demokratickom systéme
  • dozvedieť sa o systéme bŕzd a protiváh v justícii
  • zorientovať sa v ľudských a občianskych právach podľa Ústavy SR.

Ďakujeme za užitočne strávený čas a za diskusiu so študentami.

PhDr. Viola Želinská