Stredoškolské majstrovstvá kraja v šachu

Mladí šachisti z GPH v predošlých týždňoch úspešne reprezentovali svoju školu i mesto.

Na stredoškolských majstrovstvách kraja v šachu jednotlivcov atakovali všetci popredné priečky. Najlepšie skončil

• Marek Ihnat (3.A) – 3. miesto.
  • Tomáš Ondo (3.A) skončil 5. a
  • Marcel Polák(3.C) na 7. mieste.
  • Medzi dievčatami získala Karin Majirská (2.A) 6. miesto.

Karin Majirská a Marek Ihnat postúpili na celoštátne kolo súťaže, ktoré sa uskutoční 18.12. 2018 v Topoľčanoch, Karin vďaka divokej karte, ktorú jej udelili organizátori súťaže. 🍒Čerešničkou na torte bola účasť člena tímu a nášho študenta Tomáša Onda na Vianočnom šachovom turnaji, na ktorý prijal pozvanie i viacnásobný majster sveta a jeden z najlepších hráčov histórie Anatolij Karpov.

Výkony našich mladých šachových pušiek možno už teraz porovnať k našim historickým najlepším reprezentantom, ku ktorým patril tím v zložení Ackermann, Kovaľ, Kuchta a Marcin, ktorí získali 2. miesto na SŠH v Martine (1972), i k úspechom jednotlivcov, ktoré dosiahli Mazúr, R. Gerbery, Mattová, Rosocháčová, Paulinovci, Bučko, V.Fryk, Popik i mnohí ďalší.