Grécke kolo Turnaja mladých fyzikov s otvorenou medzinárodnou účasťou
Počas štyroch aprílových dní sa v Solúne uskutočnilo otvorené Grécke kolo Turnaja mladých fyzikov.
Našu školu reprezentovali štyria študenti. Tímu v zložení Miriam Kidalová (IV.B ) , Mária Pavlovčíková (III.A) a Vivianne Kufová (II.B ) sa podarilo obsadiť 1. miesto a získali zlaté medaily. Darilo sa tiež tímu, ktorého súčasťou boli Ondrej Čižmarik (III.B ) , Klaudia Šimková zo ZŠ, T. J. Moussona, Michalovce a tím dopĺňal žiak z Gymnázia, Šrobárova v Košiciach. Tento tím získal bronzovú medailu. Za tento úspech vďačíme aj vedúcim tímov, ktorými boli Lujza Lea Lavriková a Jakub Buzalka.


V tomto mesiaci sa v Bratislave uskutoční výberové sústredenie pred celosvetovou súťažou International Young Physicists’ Tournament, ktorého súčasťou budú aj dvaja naši žiaci – Mária Pavlovčíková a Jakub Mika. Prajeme veľa úspechov.
PaedDr. Ľubomír Hajdanka