Študenti stredných škôl KSK na Slovakia Techu 2022

Študenti stredných škôl KSK na Slovakia Techu 2022

V dňoch 20.- 21. októbra 2022 sa v Kulturparku v Košiciach medzinárodná odbroná konferencia SlovakiaTech Forum – Expo.

 

Je to medzinárodná odborná konferencia a inovačno-technologický veľtrh firiem, ktorého cieľom je stretnutie slovenských a zahraničných odborníkov v oblasti inovácií, priemyslu a priemyselných technológií, energetiky, dopravy a logistiky, v oblasti životného prostredia a vzdelávania, ako aj prezentácie vedeckého a inovačného potenciálu slovenských technologických firiem.

 

Dva dni plné špičkových prednášok, inovatívnych technológií a vízií o tom, ako náš svet bude vyzerať o pár rokov. V rámci konferencie sa v spolupráci s odborom školstva Košický samosprávny kraj podarilo na konferenciu dostať takmer 300 študentov z:

Gymnázium, Javorová 16, Spišská Nová Ves

Stredná priemyselná škola technická, Hviezdoslavova 6, Spišská Nová Ves

Gymnázium Pavla Horova

Stredná Odborná Škola Technická Michalovce

Gymnázium P.J. Šafárika v Rožňave

Stredná odborná škola technická, Hviezdoslavova 5

SPŠ stavebná a geodetická Košice

 

“Technológie a inovácie pomáhajú ľudstvu už od nepamäti. Či to bolo vynájdenie parného stroja, elektriny, žiarovky, prvého mechanického počítača pred 200 rokmi alebo prvej rakety, ktorá umožnila človeku dočiahnuť na vesmír. Do technológií a inovácií vkladá ľudstvo nemalé nádeje aj dnes. Veríme, že vďaka technologickým inováciam dokážeme navrhnúť spôsob ako vyrábať dostupnú a bezpečnú energiu alebo sa dopravovať efektívnejšie – bez toho, aby sme spôsobovali nenávratné škody na našom životnom prostredí a prírodných zdrojoch. Veríme, že nové technológie nám umožnia v oveľa väčšej miere sprístupniť vesmír a hľadať možné spôsoby pre globálne prežitie ľudstva. A taktiež veríme, že vďaka novým technológiam budeme môcť žiť v budúcnosti zdravšie a aj dlhšie ako naši predkovia.” (PhDr. Juraj Miškov, prezident SlovakiaTech)

Viac: https://www.slovakiatech.sk

Pevne veríme, že sme nadchli študentov, aby svoj talent využili v Košickom kraji!