Girl’s Day 2023 

Girl’s Day 2023 

Medzinárodný deň žien a dievčat v IT
Dňa 27.04.2023 sa 35 dievčat našej školy zúčastnilo akcie Európsky deň dievčat a žien v IT, ktoré organizuje o.z. Ženský algoritmus a MIRRI.
Naša škola v pozícii vystavovateľa prezentovala vyučovanie informatiky a rôzne akcie, ktoré realizujeme v IT sfére. Šesť dievčat úspešne odprezentovalo naprogramované LED pásy a autíčko pomocou microbitov v Technicome v Košiciach.

Ďalších 20 našich dievčat spoznávali čaro informatiky a práce v informatických firmách. V Bratislave navštívili firmy AT&T a Sygic, kde sa im venovali odborníčky na technológie, marketing, tvorbu UX/UI, dáta, manažment a iné.

Veríme, že účasť na týchto aktivitách prehĺbi záujem našich dievčat o štúdium informatiky, inšpiruje ich úspechmi známych žien v IT ako aj širokou možnosťou uplatnenia v tejto oblasti.
RNDr. M. Spišáková, PhD., Ing. Otília Heveryová