Medzinárodný basketbalový turnaj juniorov U19

Medzinárodný basketbalový turnaj juniorov U19

V rámci výzvy DS/2022 Košického samosprávneho kraja bol BK-D Michalovce úspešným žiadateľom projektu s názvom Športové a výmenné stretnutie žiakov pri príležitosti 100.výročia Gymnázia Pavla Horova v Michalovciach.

Podujatie je realizované s finančnou podporou Košického samosprávneho kraja.

Ďalšími partnermi podujatia sú BK-D Michalovce, 1.BK Michalovce, mesto Michalovce, firma StaMi a M.A.D.D. Fruit.

Počas víkendu od 9. – 11. septembra 2022 absolvujú juniori 1.BK Michalovce prvú hernú previerku na novú sezónu. Postupne sa na turnaji stretnú s Humenným, Egerom (HU) a Przemyślom (PL). S prvým družstvom sa Michalovčania stretli viackrát počas minulej sezóny ale sila zahraničných súperov bude pre náš tím neznámou. V minulej sezóne Orlom len tesne unikol postup medzi elitu. Už počas najbližších týždňov Orli zabojujú o postup do skupiny GOLD juniorskej ligy a osem najlepších družstiev na Slovensku. Turnaje skupiny východ sa uskutočnia v Považskej Bystrici (23.-25.9.) a Prievidzi (8.-9.10.). Ich súpermi o štyri postupové miesta budú Košice, Spišská Nová Ves, Prievidza, Považská Bystrica a Svit.

Hráčsky káder :

Peter Moravec, Tomáš Pončák, Matúš Jasovský, Michal Demko, Dominik Tertinský, Ľudovít Mészáros, Sebastián Serenčko, Tomáš Ragan, Marko Štefan Adam Bujdoš, Dávid Bujdoš, Samuel Ivančo, Šimon Spodniak. Neskôr budú podľa výkonnosti doplnení aj ďalší hráči z družstva kadetov U17.

Program našich zápasov uvádzame nižšie a veríme, že prídete povzbudiť našich chlapcov. Zápasy sa uskutočnia v športovej hale Gymnázia Pavla Horova.

 

 

 

 

Piatok 9.9.          o 14:00                1.BK Michalovce – 1.BK Humenné

Piatok 9.9.          o 15:45                OTVORENIE TURNAJA

Sobota 10.9.      o 12:45                Eger – 1.BK Michalovce

Nedeľa  11.9.      o 11:00                1.BK Michalovce – Przemyśl

Nedeľa  11.9.      o 12:45                VYHODNOTENIE TURNAJA

 

 

 

Peter Biganič, 1.BK MICHALOVCE