Úspech na First Global Slovakia

Úspech na First Global Slovakia

Dňa 6. júna 2023 sa konalo celoštátne kolo súťaže FIRST Global Slovensko v bratislavskom Aureliu.

Náš tím Fitis MI, tím, ktorý vznikol len 17. apríla, sa do súťaže vrhol s obrovskou vervou. Jeho vzniku predchádzala naša komunikácia so zástupcami spoločnosti BSH, operujúcej v Košiciach a Michalovciach o možnosti podpory talentov.

Vznikla z toho veľmi zaujímavá spolupráca, ktorá umožnila iniciatívnemu vedeniu, učiteľom a hlavne žiakom Gymnázia Pavla Horova v Michalovciach získať robotickú sadu a pracovať na výzvach FIRST Global Slovensko 2023.

 

Len za mesiac ich úsilia zvládli odovzdať riešenie softvérovej výzvy a postaviť robota na hardvérovú výzvu.

“Náš tím FITIS-MI súťažil s vlastne vyskladaným robotom, pričom čelil softvérovej výzve a postúpil do dnešnej harvérovej výzvy na FIRST Global Slovakia 2023 v Bratislave. Súťažili sme v 6 kolách, plných napätia, radosti a občasného sklamania, keď nás “Ďodík” nepočúval. Máme obrovskú radosť z 1. miesta v HARDVEROVEJ VÝZVE v kategórii L a množstvo získaných skúseností i pocity hrdosti. Dali sme to napriek tomu, že na súťaži boli oveľa skúsenejší. Získali sme celkovo 3. miesto. Nejdeme síce do Singapuru, ale chlapci boli perfektní, tímoví hráči.”

Ing. Otília Heveryová