Výsledky súťaží v ruskom jazyku

Výsledky súťaží v ruskom jazyku

V dňoch 9. a 10. 4. 2018 sa v Košiciach uskutočnilo celoslovenské kolo Olympiády v ruskom jazyku. Našu školu reprezentovali A. Sušková (3.C), ktorá v kategórii B1 získala 1. miesto a E. Medvegyev (3.F), ktorý v kategórii B3 sa umiestnil na 4. mieste.

 

Dňa 27.03. sa v Košiciach uskutočnilo celoslovenské kolo 12. ročníka súťaže „ Ruské slovo“, v ktorom si žiaci zmerali sily v prednese i v speve. Našu školu reprezentovali Žofia Hlavatá (3 .G) a Darya Stepanova ( 1.C). Žofia Hlavatá v kategórii spev získala 3. miesto a Darya Stepanova v kategórii próza obsadila pekné 2. miesto. Ako hostia na gala koncerte vystúpili naši študenti Antoni Grifo a Samuel Naď, ktorým za ich úspešné účinkovanie poďakovala pracovníčka RCVK p. Tatiana Dronskaja.

 

Dňa 10. 4. 2018 sa uskutočnilo krajské finále súťaže Jazykový kvet. S. Pasuľková (2.D) sa umiestnila na 2. mieste a E. Nemvocá na 1. mieste, s postupom na celoslovenské finále.

Všetkým súťažiacim k dosiahnutým výsledkom srdečne blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy!