100. ročník MMM v Košiciach

100. ročník MMM v Košiciach

Prvá októbrová nedeľa je pre Košice výnimočným dňom. Práve pred 100 rokmi sa začala písať história najstaršieho maratónu v Európe a tretieho najstaršieho maratónu na svete. Jubilejný dnešný 100. ročník MMM nepriniesol len mužský rekordný čas, ale priniesol aj historicky najvyššiu účasť bežcov. Sme nesmierne radi, že aj naša škola bola súčasťou tohto veľkého športového sviatku na Slovensku a v tomto jubilejnom ročníku mala svoje zastúpenie. V štafete Magna maratónu 4x¼ (42,195 km) si naši žiaci v zložení Richard Čornej, Viktor Dankanin, Marek Lesník a Radoslav Mikovčík počínali skvele a v silnej konkurencii škôl KSK získali tretie miesto. Srdečne blahoželáme a veríme, že dnešná úžasná atmosféra, skvelí diváci, ale aj skvelí povzbudzujúci rodičia boli pre našich reprezentantov nezabudnuteľným zážitkom. Celkovo v rámci 583 štafiet, ktoré dobehli sme skončili na 8. mieste. Ďakujeme, je to fantastický úspech.

 

PaedDr. Iveta Valisková, PK TSV