Vicemajster sveta v plávaní – Dávid Gajdoš

Vicemajster sveta v plávaní – Dávid Gajdoš

Medzinárodná federácia školského športu (ISF) usporiadala v dňoch 20. – 25. apríla 2017 Medzinárodné školské majstrovstvá sveta v plávaní (ISF World Schools Championship 2017 Swimming) v Budapešti v Maďarsku.

O jeden z najlepších výsledkov slovenskej výpravy sa postaral žiak našej školy Dávid Gajdoš.

V silnej konkurencii 281 plavcov zo 17 krajín z celého sveta získal v 50 m bazéne na 50 m prsia časom 29:98 s striebornú medailu a v disciplíne 100 m prsia v 50 m bazéne vybojoval v novom osobnom rekorde časom 1:06,11 min bronzovú medailu.

Slovenská výprava získala 4 medaily, z toho Dávid priniesol domov hneď dva cenné kovy. Pre nášho plavca je to životný úspech.

Ďakujeme za vzornú reprezentáciu našej školy, Slovenska a slovenského školského športu.

Dávid Gajdoš

Rodák z Michaloviec, odchovanec plaveckého klubu ORCA Michalovce, je nádejným plaveckým talentom, od roku 2014 reprezentantom Slovenskej republiky v disciplínach 50 m, 100 m a 200 m prsia. Plávaniu sa venuje 6 rokov, pod vedením trénerky Mgr. Kataríny Hamadejovej bol dvojnásobným majstrom Slovenska starších žiakov na 100 a 200 m prsia.

Celková bilancia v prsiarskych disciplínach:

žiacke MSR

2×1. miesto
2×2. miesto
3×3. miesto

juniorské MSR

2×2. miesto
3×3. miesto