Študenti GPH na výmennom pobyte v Slovinsku, september 2017

Študenti GPH na výmennom pobyte v Slovinsku, september 2017

Správa z výmenného pobytu:

Do Ľubľany sme dorazili v piatok 8. 9. 2017 ráno, kde nás už s mávajúcou slovenskou vlajkou čakali slovinskí študenti. Po zoznámení sa so študentmi, u ktorých bude všetkých 27 žiakov bývať necelý týžden, sme sa rovno pustili do výuky slovinského jazyka a takisto sme sa zoznámili s Ľubľanou. Večer sme zakončili pri večeri so svojimi rodinami.

V sobotu, 9.9. 2017 sme sa vybrali do mesta Bled, kde sme absolvovali krátku túru s krásnym výhľadom. Takisto sme vyskúšali slovinské krémeše.

Nedeľa je deň rodiny, čo znamená, že každý trávi čas so svojimi rodinami. Počasie nám ale velmi nepraje, tak väčšina z nás sa vybrala nakupovať, alebo do kina.

O nasledujúcich dňoch Vás budeme opäť informovať z Ľubľany.

Pozdravujeme! Se vidimo!

Opäť sa hlásime z výmenného pobytu z hlavného mesta Slovinska, z Ľubľany.

Štvrtý deň, t. j. pondelok sme strávili v škole, na vyučovacích hodinách v slovinskej škole. Mali sme možnosť sledovať vyučovací proces rôznych hodín, ako napríklad informatiky, matematiky, ruského jazyka a mnohých dalších. V konečnom dôsledku sme došli k záveru, že hodiny sa od tých našich až tak nelíšia. Takisto sme navštívili entografické múzeum, kde sme sa priučili slovinskej histórii a kultúre.
Utorok sme strávili mimo Ľubľany a cestovali sme až na pobrežie Slovinska. Po ceste do prímorského mesta Piran sme navštívili Škocianskú jaskyňu a takisto konský závod Lipice. Priebeh návštevy jaskyne a závodu nám skomplikoval dážď, ktorý padal skoro cely deň. Náš výlet sa zakončil v meste Piran, kde sme si oddýchli pri zmrzline a pohľade na more.
Streda pre nás znamenala koniec nášho pobytu. Deň sme strávili na workshopoch, či už tanečných, umeleckých alebo vedeckých. Následne sme spolu vytvorili a neskôr prezentovali záverečný program pre rodičov. Po tomto nám už len ostávalo rozlúčiť sa a zamávať našim priateľom.
Pobyt sme si všetci užili a už sa nevieme dočkať druhej časti tohto pobytu, kedy slovinci navštívia práve nás a našu školu, čo bude koncom októbra!