Ako na micro:bit?

Ako na micro:bit?

V rámci projektu Meet and code, a v rámci Európskeho týždňa programovania, s finančnou podporou Nadácie Pontis sme dňa 10. 10. a 11. 10. 2018 absolvovali 2 stretnutia – workshopy: Ako na micro:bit.

Micro:bit je jednodoskový počítač, ktorý sa dá využívať na programovanie jednoduchých ale aj zložitejších programov.  V stredu, 10.10.2018 sa s ním zoznámilo prvých 20 žiakov našej školy. Odozva bola výborná, počítač so svojimi funkciami očaril mnohých z nich. Vo štvrtok sa workshopu zúčastnilo 16 priaznivcov programovania. Workshop lektorovali pani RNDr. Spišáková a Marián Kravec, z 3.A.

V podobných aktivitách plánujeme pokračovať aj naďalej. V dňoch 16. – 23. 10. nás čaká ďalšia rada prednášok, workshopov a súťaž Zenit. Dúfame, že na našej škole sú zanietení študenti, ktorých priťahuje svet robotov a informačných technológií.