PARTI ROZPOČET na GPH

PARTI ROZPOČET na GPH

Naša škola sa zapojila do projektu „Parti rozpočty na školách“, aby ponúkla žiakom prostredníctvom školského participatívneho rozpočtu príležitosť zmeniť našu školu k lepšiemu. Žiaci 1. a 2. ročníka predstavili svoje nápady a v rámci spoločného workshopu vybrali tie najlepšie, ktoré potom žiaci dopracovali do projektov. Projekty boli zamerané na skrášlenie priestorov školy, školský zvonček, miesto pre bicykle alebo oddychovú zónu. Jednotlivé projekty posúdilo vedenie školy a rozhodlo, ktoré projekty sú realizovateľné a pre školu prospešné. Nasledovala kampaň, počas ktorej sa žiaci školy mohli oboznámiť s jednotlivými projektmi a rozhodnúť o víťazoch v elektronickom hlasovaní. Dnes pani riaditeľka odovzdala diplomy autorom víťazných projektov, Matejovi Mišovi a Damiánovi Kozmovi z II.F, ktorí navrhli zabezpečiť stojany na bicykle a Borisovi Sninskému a Kataríne Chromej z II.D, ktorí spracovali projekt nového zvončeka na škole. Víťazom blahoželáme a ďakujeme za snahu skvalitniť školské prostredie.

Mgr. Vladislav Hydymač, koordinátor PR